П`ятниця, 20.09.2019, 04:09
Вітаю Вас Гість | RSS

     KnugaUA

Українська література

    Лекції із різних дисциплін

         Шпаргалки та інше

             все Українською мовою

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Книги,Лекції,шпаргалки

Головна » Файли » Музична література » Лекції [ Додати матеріал ]

20. Петро Чайковський. Пікова дама

Клікніть на рекламу, цим самим ви нам віддячите.

 (78.0 Kb)
06.02.2015, 12:26

«Пікова дама» – вершина оперної творчості П.Чайковського, шедевр російської та світової музичної класики. Опера створена влітку 1890 року під час перебування композитора в італійській Флоренції. За словами автора, він працював над твором з великим натхненням, глибоко переживав та гірко оплакував трагічну долю своїх героїв. Прем'єра відбулася у цьому ж році в Петербурзі під керівництвом диригента Е.Направника. Опера отримала широке визнання і стала окрасою репертуару багатьох театрів світу.

Жанр опери – лірико-психологічна трагедія.

В основі сюжету «Пікової дами» лежить однойменна повість О.Пушкіна. Автори лібрето – композитор та його брат Модест Чайковський – зберегли перебіг основних подій першоджерела, проте суттєво переосмислили образи головних героїв.

У Пушкіна Герман – не просто бідний офіцер, а хитрий, підлий, азартний картяр, який заради швидкого збагачення готовий на злочин. Він маніпулює Лізою та використовує її почуття для досягнення своєї мети. Герман у Чайковського, навпаки, глибоко і палко кохає Лізу. Дізнавшись про взаємність та прагнучи поєднати свою долю з коханою, він шукає легкий шлях збагачення. Для цього, на його думку, необхідно відкрити таємницю трьох карт, якою володіє бабуся Лізи – стара Графиня. Нестримне бажання дізнатися заповідні карти поступово виходить на перший план, стає самоціллю і витісняє справжні почуття. Відбувається роздвоєння психіки героя, який, одержимий ідеєю картярської гри, деградує та починає сприймати світ крізь призму своїх галюцинацій. Божевільний Герман кидає виклик долі та ставить на карту власне життя. І тільки після програшу до нього повертається свідомість. Герман помирає з іменем Лізи на устах. Щирий і безпосередній, пристрасний і вразливий, головний герой опери є типовим представником епохи середини ХІХ століття.

В «Піковій дамі» привертає увагу поетичний образ Лізи. Це яскрава й цілісна особистість, з відданим люблячим серцем та великою волею. Якщо у Пушкіна Ліза є бідною родичкою Графині, то в опері – її багатою внучкою. Таким чином, П.Чайковський підкреслює глибоку соціальну прірву між героями. Покохавши Германа, Ліза вирішує поєднати свою долю з людиною іншого кола. Божевілля Германа стає для неї катастрофою і кінцем життя.

Третім головним героєм «Пікової дами» є Графиня, яка виступає з двох боків. Як реальний персонаж, це – дивакувата, примхлива стара жінка, що доживає свій вік. З іншого боку – в спотвореній, хворобливій уяві Германа – це містична істота, володарка таємниці трьох карт, привид смерті. Недарма наприкінці опери Графиня перетворюється на «пікову даму» – карту програшу та символу смерті. 

Категорія: Лекції | Додав: Ryslan | Теги: 20. Петро Чайковський. Пікова дама
Переглядів: 678 | Завантажень: 153 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Перспективні дослідження і розробки по інтелектуальних системах

Кащеєв Л.Б. та ін. Основи візуального програмування [Delphi] (2011) [pdf]

Мак'юен І. "Спокута"

Чемерис В. "Генерали імперії" скачати книги українською

Лекція 2 Середні величини

06. Пауль Хіндеміт. Симфонія Художник Матіс

Основи програмування / Основы прогаммирования українською

Сорока Ю. "Безгетьмання та останній гетьман України"

Я, «Побєда» і Берлін Кузьма Скрябін

04. Артюр Онеггер. Творчий портрет. Симфонія №3

Нечітка логіка лекція

Багряний I. "Огненне коло"

Петро Чайковський. Симфонія №6

Shlyakhtun Politologiya_2010 Політологія Шляхтун

Дерева рішень лекція

Клод Дебюссі. Симфонічна творчість. Ноктюрни

Метод асоціацій лекція

Unix методичка

Курс лекцій Інтелектуальні системи аналізу даних

Отторіно Респігі. Творчий портрет. Симфонічні поеми

Категорії розділу
ІФНТУНГ лекії
Лекції ІФНТУНГ
Друзі
Тут спілкуються українською Все для отеля: тапочки,мыло,гостиничное оборудование,губка для обуви и многое другое
Пошук
Все
Технічна література MySQL Скрябін українською мовою програмування Psacal Алгоритмізація та програмування про українські книги Паштєт і Армія муз літ музтчна література музична література Іван Сусанін опера Михайло Глінка Михайло Глінка. Симфонічна творчіст Симфонічна творчість музина література Олександр Даргомижський. Творчий по Олександр Бородін. Творчий портрет Олександр Бородін. Симфонія №2 лекції Бородін книги java Горбань джава Web веб Веб програмування книга українська книга C++ українською Delphi Садко Микола Римський-Корсаков Петро Чайковський. Симфонічна творч Basic Visual Basic Лекція 2 Середні величини Перспективні дослідження і розробки книги украънською мовою c# емпіричні методи програмної інжинер конспекти леції Інтелектуальні системи аналізу дани курс лекцій programing ci Мова програмування СІ лекція Дерева рішень Метод асоціацій Нечітка логіка c++ книга украънською мовою Делфі програмування книга Арнольд Шенберг муз література Альбан Берг. Опера Воццек Аналіз фобії п'ятирічного хлопчини Зігмунд Фрейд українською Аналіз Скінченний та Нескінченний З кнги філософія для ВНЗ Пілручник з філософії для ВНЗ Мирний повія Панас Мирний Повія Кінг С. Коли впаде темрява Андрухович С. Літо Мілени «Побєда» і Берлін Кузьма Скрябін 04. Артюр Онеггер. Творчий портрет. 05. Пауль Хіндеміт. Творчий портрет 06. Пауль Хіндеміт. Симфонія Художн 07. Карл Орф. Творчий портрет Кузьма Скрябін Я Адольф Гітлер. Моя боротьба (Mein K Петро Чайковський. Симфонія №6 Петро Чайковський. Євгеній Онєгін 20. Петро Чайковський. Пікова дама Сергій Танєєв. Творчий портрет Сергій Танєєв. Іоанн Дамаскін Отторіно Респігі. Творчий портрет. Імпресіонізм. Клод Дебюссі. Творчий Клод Дебюссі. Фортепіанна творчість Клод Дебюссі. Симфонічна творчість. Морис Равель. Творчий портрет Багряний I. Огненне коло Горовий Р. Ген воїна книга скаати у Довженко О. Україна в огні скаати у Сорока Ю. Безгетьмання та останній Shlyakhtun Politologiya_2010 Політо Unix методичка Мак'юен І. Спокута Кінг С. Відродження Паскаль Pascal Основи програмування / Основы прога

Copyright MyCorp © 2019
Зробити безкоштовний сайт з uCoz

Яндекс.Метрика Flag Counter