Книжка є досить повним підручником з класичних методів програмування. У ній розглядаються основи, поняття алгоритмізації, а також техніка застосування у програмуванні базових алгоритмічних структур і структур даних. У підручнику розв'язана велика кількість різноманітних задач з обробки масивів і файлів, сортування та пошуку, створення і обробки графічних зображень тощо. Усі розв'язання супроводжуються детальними коментарями, описом алгоритмів та застосованої техніки програмування. Велика увага приділяється важливим алгоритмам матричної та векторної алгебри, оброби динамічних структур даних і обчисленням на графах. Окремий розділ книги присвячено теоретичним засадам структурного та об'єктно-орієнтованого програмування. Як робоча мова програмування у підручнику використовується Pascal. Книжка призначена для студентів, які навчаються за напрямом «Комп'ютерні науки» і вивчають сучасні інформаційні технології в рамках дисципліни «Основи програмування та алгоритмічні мови», а також для викладачів зазначеної дисципліни.
Операційні система UNIX існує понад 30 років. Її успіх зумовлено такими обставинами: - Транслятор UNIX написано мовою високого рівня С, що зробило її простою для розуміння, змін і переносу на інші платформи. У зв’язку з цим UNIX є однією з найвідкритіших систем. - UNIX це багатозадачна, багатокористувацька операційна система з широким спектром послуг. Система може виконувати різноманітні функції: працювати як обчислювальний сервер, що обслуговує сотні користувачів, як сервер бази даних, як мережний сервер, що підтримує найважливіші сервіси мережі (інтернет, електронну пошту та ін.), а також багато користувачів може одночасно використовувати один комп'ютер, виконуючи багато різних задач. - Основою всього сімейства UNIX є принципово однакова архітектура і набір стандартних інтерфейсів. - ОС наділена простим, але досить потужним користувацьким інтерфейсом.
Навчальний посібник присвячений питанням розробки прикладних програм з використанням інтерфейсу прикладного програмування (API) операційних систем Microsoft Windows. Основна увага зосереджена на базових системних компонентах, таких як процеси та потоки, файловий ввід/ вивід, взаємодія між процесами, віртуальна пам'ять, синхронізація, служби, захист об'єктів тощо. Матеріал посібника супроводжується значною кількістю програмних прикладів мовою Delphi, що суттєво спрощує його розуміння.
Посібник розкриває основи алгоритмізації обчислювальних процесів і алгоритмізації процедур обробки соціально-економічної інформації, питання проектування та програмування прикладних програм, прийоми програмування на мові C++, синтаксис і семантика мови Borland C++. Велика кількість прикладів програм, що ілюструють особливості мови C++, аналізуються типові помилки використання конструкцій мови наведені в цьому підручнику.
C—це мова програмування загального призначення, що включає економiю представлення, сучасне керування потоком i структурою даних i багатий набiр операторiв. C не є мовою "дуже високого рiвня", нi "великою" мовою, i не призначена для певної областi застосування. Але вiдсутнiсть в нiй обмежень та її загальнiсть роблять її зручнiшою i ефективнiшою для багатьох завдань, у порiвняннi з мовами, що вважаються потужнiшими.
У посібнику, написаному для підтримки навчання основам
алгоритмізації та програмування у класах інформаційно-
технологічного профілю, розглядається популярна серед
програмістів сучасна мова програмування C#.
Зміст посібника відповідає окремим темам рекомендованих
Міністерством освіти і науки України навчальних програм «Для
поглибленого вивчення інформатики для учнів 8-12 класів
загальноосвітніх навчальних закладів» (автори
Караванова Т.П.,Костюков В.П.), «Для загальноосвітніх навчальних
закладів, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв. Інформатика
(поглиблений курс)» (автори Жалдак М.І., Морзе Н.В.,
У посібнику систематизовано основні прийоми програмування мовою Visual Basic: опис типів даних, оголошення змінних і констант, організацію галужень і циклів, опис і використання структурованих типів даних, підпрограм і модулів. Розглянуто реалізацію у Visual Basic об’єктно-орієнтованої парадигми програмування (класи, об’єкти, конструктори і деструктори, методи, властивості та події). На достатньо детальному для навчальних цілей рівні описано методи та властивості основних елементів керування, технологію розроблення проектів у середовищі Visual Basic. Особливу увагу приділено програмуванню офісних застосувань мовою Visual Basic for Application (VBA). Для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають сучасні інформаційні технології.
Пропонований навчальний посібник є складовою частиною навчально-методичного комплекту з основ візуального програмування,
до складу якого також входять зошит для практичних
робіт та методичні рекомендації для вчителів.
Метою посібника є навчання основ сучасного програмування. Видання орієнтоване на старшокласників, які роблять перші кроки у візуальному програмування мовою Delphi.
У навчальному посібнику розглянуто різні аспекти програмування мовою С++. У початкових розділах Грунтовно описано синтаксис та семантику основних стандартних конструктивних компонентів мови: лексем, виразів, операторів, функцій. Значну увагу приділено різновидам типів даних, зокрема опрацюванню масивів, символьних рядків, структур тощо. Далі у посібнику даються особливості застосування покажчиків і С++-функцій, механізм використання засобів програмування для розширення їх можливостей, наведено механізм реалізації С++-специфікаторів і спеціальних операторів, даються основні поняття про структури і об'єднання даних.
У навчальному посібнику висвітлено теорію проектування й розроблення Інтернет-ресурсів і практику використання Web-технологій як одного із інструментів інформаційного менеджменту. Тут подано основні теоретичні поняття та терміни, які характеризують технологію розроблення Web-застосувань за допомогою мови програмування РНР, системи управління базами даних MySQL, мови ASP, методи розроблення клієнтських і серверних сценаріїв у Web, методи адміністрування Web-серверів. У посібнику також розглянуто методи проектування й розроблення систем електронної комерції. Навчальний посібник підготовлено відповідно до програми курсу «Web-програмування», він має на меті допомогти формуванню у студентів теоретичних знань і практичних навичок з розроблення програмних застосувань у Web.