Підручник містить систематизований виклад основних теоретичних положень політичної науки з урахуванням новітніх вітчизняних і зарубіжних досягнень. Визначаються предмет і методи політичної науки, з'ясовуються її зв'язки з іншими галузями наукових знань про політику. Розкриваються зміст основних історичних етапів становлення й розвитку зарубіжної та української політичної думки, сутність і соціальні засади політики, особливості її системного виміру та ідеологічного обґрунтування в різних світових ідейно-політичних доктринах, наукові засади міжнародної політики. Основний зміст політики аналізується в інституціональному та людському вимірах. Для студентів вищих навчальних закладів.
Нині підручників і посібників з філософії сила+силенна.Часом здається, що філософи більше нічого й не пишуть окрім підручників. Звичайно це не так, та все ж пересічній людині впадає в очі численність вітчизняних і зарубіжних навчальних видань. І тут маєте ще один.
Філософія — це роздумування про те, чого від нас вимагає все відоме — яке ставлення у відповідь воно викликає. Це ідея про те, що є можливим, а не фіксація довершеного факту. Звідси і її гіпотетичність, притаманна будьякому мисленню. Вона дає припис, що потрібно зробити — що потрібно спробувати. Її цінність полягає не у віднайденні рішень (які можна знайти лише в дії), а у визначенні труднощів та пропонуванні методів їхнього подолання. Філософію можна охарактеризувати майже як мислення, яке само себе усвідомило, яке узагальнило своє місце, функцію та значення у досвіді.
Дізнавшись, що ви маєте намір запропонувати мені брати участь у обговоренні теми, цікавій для вас і з вашої думки, заслуживающей уваги іншим людям, відразу ж погодився. Я припускав, що обрана вами тема обговорюватимуть рівні можливих сьогодні знань, і з нас, фізик чи психолог, зможе знайти своя особлива підхід до неї, отже, ми всі, вирушивши ти дорогою різнобічно, змогли б зіткнутися тому ж пункті.
Досвід вчить нас, що психоаналітична терапія – звільнення людини з його невротичних симптомів, заборон і аномалій характеру – потребує багато часу. Тому від початку були спроби скоротити тривалість аналізу. Такі спроби не вимагали особливого обгрунтування; можна було заявити, що вони засновані на дуже вагомих доказах розумності і доцільності. Однак у них простежувався і досі діяв той рід нетерплячого зарозумілості, з яким медична наука колишньої епохи ставилася до неврозам як до недоречним наслідків невидимих ушкоджень. І їй і доводилося приділяти їм увагу, потрібно було позбутися них швидше.
Хвороба і зцілення дуже юного пацієнта, про які я говоритиму нижче, слід сказати, спостерігалися не мною. Хоча загалом що й керував лікуванням і навіть раз особисто брав участь у розмові з хлопчиком, а й сам лікування проводилося батьком дитини, якій і приношу свою подяку за нотатки, ті мені для опублікування. Заслуга батька йде ще; гадаю, що комусь іншому особі взагалі можна було б спонукати дитину до таким визнанням; без знань, внаслідок чого батько міг витлумачувати показання свого п'ятирічного сина, там було ніяк обійтися, і технічні труднощі психоаналізу у такому юному віці залишилася непереборними.