Основною перевагою людського мозку при прийнятті рішень є видання результату за наявності неповної та нечіткої інформації. У зв’язку з цим в середині 50-х років 20 століття Заде запропонував математичний апарат який назвав FASY-логіка. Даний математичний апарат передбачав прийняття значення змінної від [0;1]. Тобто всі змінні у так званій терм-множині знаходяться у цьому проміжку.
Метод асоціації – це сукупність методів, які ґрунтуються на представленні інформації про предметну область за допомогою функції приналежності. Існує 5 методів асоціації:
Метод мозкового штурму
Полягає у використанні психологічних та педагогічних закономірностей для математичного опису. Даний метод характеризується особливістю фізичного контакту між розробниками.
Дерева рішень є найдавнішим алгоритмом аналізу даних. Роботи в цьому напрямку розчали Ховленд (Hoveland) та Хант (Hunt) у 1950-х роках.
Дерева рішень – це спосіб представлення правил в ієрархічно послідовній структурі, де кожному об’єкту відповідає лише єдиний кінцевий вузол, що надає відповідь.Під правилом розуміють логічну конструкцію, що надана у вигляді «Якщо А, Тоді Б»
Тема: Штучні нейронні мережі.
Особливості нейронних мереж
- Паралельні обчислення
- Можливість навчання на помилках
- Дуже низьке енергоспоживання
Перші математичні розрахування створення штучного нейрона сягають кінця 40-х років. Дослідження тривали близько 10 років, але в зв’язку з недостатнім розвитком ЕОМ в кінці 50-х фінансування припинилось, і нова хвиля досліджень почалась лише в кінці 80-х років.